Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Kopenhadze

TworzymyMarki.pl

Kopenhaga to stolica i największe miasto Danii. Jest ona popularnym miejscem wśród turystów, którzy szukają niepowtarzalnych doświadczeń. Zwiedzając Kopenhagę, można poznać piękne zabytki, kulturę i historię Danii. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kopenhadze.

Nyhavn

Nyhavn to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Kopenhadze. Jest to port, który został zbudowany w XVII wieku. Dzisiaj jest to popularna dzielnica turystyczna, która słynie z kolorowych budynków, restauracji, kawiarni i barów. Miejsce to jest idealne do spacerowania i obserwowania życia miasta.

Christiansborg Slot

Christiansborg Slot to zamek, który znajduje się w centrum Kopenhagi. Jest to siedziba parlamentu duńskiego, premiera, a także królowej Danii. Zwiedzający mogą spacerować po zamku i podziwiać różne pomieszczenia, takie jak sala tronowa, sala posiedzeń parlamentu oraz muzeum.

Królewskie ogrody

Królewskie ogrody to piękny park, który jest jednym z największych w Kopenhadze. Znajdują się w nim różne atrakcje, takie jak: Muzeum Sztuki i Rzemiosła Ręcznego, pałac Frederiksberg oraz słynna fontanna z piramidą. Park jest idealnym miejscem do spacerowania, piknikowania i relaksu.

Cerkiew Naszej Kochanej Pani

Cerkiew Naszej Kochanej Pani to neobizantyjska cerkiew, która została zbudowana w 1883 roku. Znajduje się na Wzgórzu Bispebjerg, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Słynie z pięknych mozaik, które przedstawiają różne postacie religijne.

Tivoli

Tivoli to najstarszy park rozrywki na świecie, który został założony w 1843 roku. Znajduje się w centrum Kopenhagi i oferuje wiele atrakcji, takich jak wesołe miasteczko, karuzele, rollercoastery oraz różne pokazy i koncerty. Jest to idealne miejsce do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Statua Małej Syrenki

Statua Małej Syrenki to niewielka rzeźba, która została umieszczona na kamieniu w porcie od 1913 roku. Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Kopenhadze. Pomnik przedstawia postać z baśni Hansa Christiana Andersena i symbolizuje morską tradycję Danii.

Nocleg w Kopenhadze

Prawdopodobnie zdajecie sobie sprawę, że Kopenhaga jest jednym z najdroższych miast w Europie i ceny noclegów również nie należą do niskich. Osobiście nocowałem w Urban House Copenhagen by MEININGER. Hostel był czysty i położony w samym centrum. Osobiście polecam. Będę wdzięczny jeśli dokonacie rezerwacji hotelu (niezależnie czy będzie to ten który poleciłem, czy inny) poprzez link podany wyżej. Otrzymam dzięki temu małą prowizję, która pomoże mi utrzymać stronę internetową (prowizja nie ma wpływu na cenę, którą zapłacicie)