Maltańskie plaże i atrakcje nadmorskie.

TworzymyMarki.pl

Malta to mały, ale piękny kraj na Morzu Śródziemnym, znany przede wszystkim ze wspaniałego klimatu i malowniczych krajobrazów. Jednym z największych atutów Malty są jej plaże i atrakcje nadmorskie, które przyciągają co roku tysiące turystów.

Najpopularniejsze plaże Malty znajdują się na południowym wybrzeżu. Są to Golden Bay i Għajn Tuffieħa. Na północnym wybrzeżu, w pobliżu miejscowości St. Julian’s i Sliema popularne są m.in. St. George’s Bay, Spinola Bay i Balluta Bay. Wszystkie posiadają piękny biały piasek i są dobrze zagospodarowane – wyposażone w leżaki, parasole i bary.

Jeśli chodzi o atrakcje nadmorskie, Malta oferuje wiele możliwości. Jednym z najpopularniejszych miejsc jest Blue Lagoon, piękne, turkusowe jezioro znajdujące się na wyspie Comino. To idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych – windsurfingu, kajakarstwa czy nurkowania. W rejonie Blue Lagoon organizowane są również rejsy jachtami, podczas których można podziwiać urokliwe plaże i krystalicznie czystą wodę Morza Śródziemnego.

Kolejną atrakcją, którą warto zobaczyć, jest The Three Cities – zabytkowe miasta znajdujące się na południowej części wyspy. Senglea, Cospicua i Vittoriosa to urokliwe miejsca pełne zabytków architektury z czasów Rycerzy Maltańskich. Warto tu zwiedzić m.in. Fort St. Angelo, Church of St Lawrence czy The Inquisitors Palace.

Malta oferuje również wiele możliwości spędzenia czasu aktywnie. Na wyspie można skorzystać z licznych szlaków turystycznych – zarówno tych pieszych jak i rowerowych. Ciekawe trasy znajdują się w rejonie Dingli Cliffs i w okolicach Mosta. Warto również wziąć udział w wycieczce jeep safari, podczas której można przejechać się po malowniczych terenach Malty.

Podsumowując, Malta to idealne miejsce na wakacje dla osób poszukujących pięknych plaż, imponujących atrakcji nadmorskich oraz aktywności na świeżym powietrzu. Właśnie dlatego kraj ten ciągle zyskuje na popularności wśród turystów z całego świata.