Home Travel Guides WIZZ Discount Club

WIZZ Discount Club

by Piotr Lechman

Czym jest WIZZ Discount Club, jakie daje nam możliwości i czy warto zainwestować w członkostwo?

WIZZ Discount Club to roczne członkostwo w systemie rabatowym linii lotniczej Wizzair. Posiadanie aktywnego statusu daje nam 10 EUR rabatu na każdy lot Wizzair o wartości powyżej 19,99 EUR oraz 5 EUR rabatu na bagaż rejestrowany 20 oraz 32 kg.

Ile kosztuje członkostwo?

Wizzair oferuje dwie rodzaje członkostwa: członkostwo standardowe oraz członkostwo grupowe.

Członkostwo standardowe pozwala na skorzystanie z rabatu przez właściciela konta oraz jednej osoby towarzyszącej. Roczny koszt to 29,99 EUR.

Dzięki członkostwu grupowemu rabat oprócz właściciela konta otrzymuje do 5 współtowarzyszy, jego koszt niestety jest sporo większy i wynosi 69,99 EUR rocznie.

Czy warto dołączyć do klubu?

Jak łatwo policzyć członkostwo standardowe zwraca się nam najczęściej już przy pierwszym locie z osobą towarzyszącą (pod warunkiem, że każdy z z biletów jest droższy niż 19,99 EUR). Na członkostwo grupowe musimy trochę więcej wylatać, jednakże jeśli podróżujemy w kilka osób warto przemyśleć tę opcję. Co ważne, aby rabat zadziałał właściciel konta musi kupić bilet w trakcie tej samej rezerwacji, co oznacza, że nawet posiadając członkostwo grupowe nie jesteśmy w stanie dokupić biletu komuś innemu gdy kupiliśmy już bilet dla siebie (wszystkie bilety należy kupić na raz). Istnieje możliwość skorzystania z rabatu później jednakże musimy dokupić dla siebie jeszcze jeden bilet tak by znowu wszyscy wraz z nami znaleźli się na jednej rezerwacji.

W jaki sposób dołączyć do WIZZ Discount Club?

Członkostwo w klubie wykupujemy w trakcie dokonywania rezerwacji na lot. Zniżka zostanie oczywiście uwzględniona również na ten lot. Członkostwo ważne jest rok.

You may also like

Leave a Comment