Przybrzeżne miasta i miejscowości nad jeziorem Ohrid

TworzymyMarki.pl

Macedonia Północna to niezwykle malownicze państwo. Tutaj, w południowej części kraju, można znaleźć jeden z najpiękniejszych cudów natury – jezioro Ohrid. Jezioro uznawane jest za jedno z najstarszych jezior w Europie. Jego piękno przyciąga turystów z całego świata. Nie tylko w Skopje można zrobić piękne zdjęcia. W dzisiejszym artykule skupimy się na przybrzeżnych miastach i miejscowościach nad jeziorem Ohrid.

Ohrid to malownicze miasto, które lśni turkusową wodą jeziora. Jego zabytki oraz urokliwy klimat przyciągają turystów z całego świata. Przybrzeżne deptaki obfitują w malownicze krajobrazy, a wodne sporty są oferowane na każdym kroku. Ohrid to miasto, które prawie przez cały rok żyje turystami i ich niestrudzoną potrzebą do poznawania nowych miejsc.

Jedną z atrakcji jest to z pozoru spokojne miasteczko Struga. To małe miasteczko, które oferuje wakacyjnym turystom plaże, wędkowanie, wodne sporty oraz wieczorne spacery, aby delektować się ochłodą po upalnym dniu. Można tu znaleźć tętniące życiem bary, nocne kluby, kawiarnie, restauracje i wiele innych atrakcji.

Ciekawym miejscem, którego nie powinno się omijać podczas swojego pobytu w Macedonii Północnej jest wycieczka do pobliskiej Albanii do miasta Pogradec. Miejscowość ta usytuowana jest po drugiej stronie jeziora Ohrid. Prowadzące do niej ulice ciasno otoczone są stoiskami turystycznymi, barami i restauracjami. Z Pogradca można wybrać się na wycieczkę do malowniczej, stromej góry Galicica, skąd rozpościera się przepiękny widok na całe jezioro. Ponadto, miasto oferuje szereg wodnych atrakcji, takich jak wodne kulki lub skutery wodne.

Miejscowość Radožda to niewielkie miasteczko, które zlokalizowane jest u zbiegu wód jeziora Ohrid z rzeką Drim. To piękne miejsce przyciąga turystów przede wszystkim ze względu na liczne hotele i prywatne wille nadbrzeżne, które oferują nie tylko wspaniały widok, ale również spokój i ciszę. W Radoždie można znaleźć piękne plaże, wędkować lub uprawiać sporty wodne. Jest to idealny wybór dla tych, którzy szukają spokoju i wakacyjnego wypoczynku na łonie natury.

Podsumowując, każda z nadbrzeżnych miejscowości ma swoją wyjątkową atmosferę i oferuje wiele interesujących atrakcji turystycznych. Dlatego też, jeśli planujesz wyjątkowy urlop, powinieneś dokładnie zapoznać się z każdym z tych pięknych miejsc. Każde z nich bez wątpienia zaspokoi turystyczną potrzebę i zachwyci Cię swoim pięknem.