Odkrywanie lokalnej kopenhaskiej kuchni: smaki Danii

TworzymyMarki.pl

Wynajęcie apartamentu w Kopenhadze to zupełnie inny wymiar podróżowania. Poza zwiedzaniem zabytków miasta, można poznać lokalne smaki, które czynią pobyt niezapomnianym. Dania, położona na północnym krańcu Europy, słynie z nowoczesnej kuchni, która opiera się na produktach regionalnych, świeżości i prostocie.

Jeśli chcesz doświadczyć niezapomnianych smaków, warto wybrać się na odpoczynek do Kopenhagi. Tutaj zarówno w restauracjach, jak i na targach i stoiskach z przekąskami znajdziesz różnorodne potrawy, które warto spróbować.

Przechadzając się po stoiskach w centrum miasta, zawsze warto zatrzymać się na trochę i spróbować lokalnych przysmaków. Możemy tam spotkać tradycyjne danie – smørrebrød, czyli smakowite kanapki z łososiem, serami, mięsem i warzywami. To właśnie to danie stanowi symbol kopenhaskiej kuchni i musisz to spróbować. To zadowalająca w smaku przekąska, która idealnie wpasuje się w miłe popołudnie spędzone w pięknej kopenhaskiej okolicy. Serwowane jest na kawałku chleba żytniego, co nadaje mu wyjątkowego smaku.

Kolejnym miejscem, w którym warto spróbować kopenhaskiej kuchni jest Torvehallerne. To największy kopenhaski bazar z naturalnymi produktami, w którym znajdziemy wiele różnorodnych smaków. Można tam zakupić wiele regionalnych produktów, takich jak łososie, cytrusy, miód, sery i wiele innych produktów, które są używane przygotowaniu dań .

Jeśli chcesz spróbować dania, które jest bardziej dania obiadowego, to polecamy Ci udać się do Nørrebro. To właśnie tam wśród uliczek można spróbować Danii zapiekanki – Frikadeller. To solidne danie, które powstało podczas XVIII wieku i do dziś jest niezwykle popularne w Danii. Danie to składa się z mięsa wołowego, wieprzowego lub cielęcego, które jest duszone, a następnie podane z ziemniakami i warzywami. Danie sprawia, że czujesz się jak u babci – to prawdziwie domowe jedzenie, które daje poczucie ciepła i wspomnień z dzieciństwa.

Kilka lat temu do mody w Kopenhadze i na całym świecie wkroczyło pojęcie dania „New Nordic Cuisine”, które opiera się na wykorzystaniu lokalnych produktów. Wiele restauracji w Kopenhadze specjalizuje się w przygotowywaniu dań zgodnie z tą filozofią. Restauracje te umiejętnie łączą tradycyjne, lokalne smaki z nowoczesnymi technikami kulinarnymi. Jedną z najbardziej znanych restauracji specjalizujących się w „New Nordic Cuisine” jest Noma, która do tej pory była jedną z najlepszych restauracji na świecie. W Noma można spróbować autorskich potraw, które oparte są na lokalnych produktach, takich jak renifer, ryby, owoce, soczewice i grzyby. Restauracja ta to idealne miejsce dla kulinarnych eksperymentatorów, którzy chcą spróbować czegoś nowego.

Nie zapominajmy także o tradycyjnym deserze – Smorrebord. To łatwy i przysmak kopenhaski, idealny do podania go przy kawie lub herbacie. Smørrebrød to pieczywo, zazwyczaj żytnie, pokryte masłem i różnymi dodatkami, takimi jak jajka, mięso, ser czy warzywa. To słodki koniec wizyty w Kopenhadze.

W Kopenhadze każdy podróżnik ma okazję spróbować lokalnej kopenhaskiej kuchni, dzięki której poczuje smak i klimat Danii. Cena potraw w zależności od miejsca, w którym jemy, może różnić się od bardzo przystępnej do wyjątkowo drogiej. Jednakże, będąc w Kopenhadze, warto spróbować nie tylko najpopularniejszych dań, ale także docenić bogactwo różnych kulinarnych smaków.

Nocleg w Kopenhadze

Prawdopodobnie zdajecie sobie sprawę, że Kopenhaga jest jednym z najdroższych miast w Europie i ceny noclegów również nie należą do niskich. Osobiście nocowałem w Urban House Copenhagen by MEININGER. Hostel był czysty i położony w samym centrum. Osobiście polecam. Będę wdzięczny jeśli dokonacie rezerwacji hotelu (niezależnie czy będzie to ten który poleciłem, czy inny) poprzez link podany wyżej. Otrzymam dzięki temu małą prowizję, która pomoże mi utrzymać stronę internetową (prowizja nie ma wpływu na cenę, którą zapłacicie)