Kopenhaga: miejsce spotkań dla fanów kawy i kawiarni

TworzymyMarki.pl

Kopenhaga to miasto pełne życia, które przyciąga turystów z całego świata. Dla fanów kawy i kawiarni jest to idealne miejsce, gdzie można znaleźć wiele interesujących kawiarni, które serwują wysokiej jakości kawę.

W Kopenhadze kawa jest na tyle ważna, że można znaleźć tutaj nawet Muzeum Kawy. To miejsce, które warto odwiedzić, aby dowiedzieć się czegoś więcej o historii kawy oraz zobaczyć różne sposoby jej parzenia. Muzeum oferuje również degustacje kawy oraz możliwość zakupu różnych rodzajów ziaren.

Jedną z najbardziej znanych kawiarni w Kopenhadze jest The Coffee Collective. To miejsce, które zyskało sobie uznanie nie tylko w Danii, ale również na całym świecie. Kawiarnia ta serwuje kawę z różnych zakątków świata, a ziarna są starannie wyselekcjonowane i palone na miejscu. W The Coffee Collective można spróbować kawy przygotowywanej na wiele sposobów, w tym na metodę drip, pour-over czy espresso.

Kolejną ciekawą kawiarnią jest Democratic Coffee. Ta kawiarnia pragnie pokazać, że kawa to więcej niż tylko napój. To również możliwość poznania różnych kultur oraz historii. Democratic Coffee oferuje różne rodzaje kawy, w tym ekspresyjne blendy z Ameryki Centralnej czy Kolumbii. W kawiarni można również spróbować kawy afrykańskiej, która jest słodsza i ma delikatniejszy smak.

Jeśli chcecie spróbować kawy w mniej formalnym miejscu, warto udać się do kawiarni 108. To miejsce, które zbudowane jest na zasadach „Zero Waste”, co oznacza, że nie ma tu plastikowych kubków ani słomek. Wszystko jest przygotowane w ekologiczny sposób. Kawa w 108 jest jedną z najlepszych w Kopenhadze, a w menu można znaleźć również różne herbaty oraz słodkie przekąski.

Jak widać, Kopenhaga to świetne miejsce dla fanów kawy i kawiarni. W tym mieście znajdziecie wiele interesujących kawiarni, które oferują wysokiej jakości kawę oraz wiele innych smakowitych przysmaków.

Nocleg w Kopenhadze

Prawdopodobnie zdajecie sobie sprawę, że Kopenhaga jest jednym z najdroższych miast w Europie i ceny noclegów również nie należą do niskich. Osobiście nocowałem w Urban House Copenhagen by MEININGER. Hostel był czysty i położony w samym centrum. Osobiście polecam. Będę wdzięczny jeśli dokonacie rezerwacji hotelu (niezależnie czy będzie to ten który poleciłem, czy inny) poprzez link podany wyżej. Otrzymam dzięki temu małą prowizję, która pomoże mi utrzymać stronę internetową (prowizja nie ma wpływu na cenę, którą zapłacicie)