Kopenhaga – Jak dostać się z lotniska do centrum miasta

TworzymyMarki.pl

Lotnisko Kopenhaga-Kastrup (CPH) jest największym lotniskiem w Danii oraz jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Skandynawii. Dzięki efektywnym środkom transportu, podróż z lotniska do centrum Kopenhagi jest szybka i wygodna. W tym artykule omówimy różne opcje dojazdu, aby pomóc Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

  1. Metro

Najszybszym i najbardziej popularnym środkiem transportu z lotniska Kopenhaga-Kastrup do centrum miasta jest metro. Stacja metra znajduje się w terminalu 3, a dojście do niej zajmuje zaledwie kilka minut. Pociągi kursują co 4-6 minut w godzinach szczytu, a co 15-20 minut w nocy. Podróż metrem do centrum Kopenhagi (stacja Nørreport) trwa około 13 minut.

  1. Pociąg

Kolejną opcją jest skorzystanie z pociągu, którym można dostać się z lotniska do głównego dworca kolejowego Kopenhagi (Københavns Hovedbanegård). Stacja kolejowa znajduje się również w terminalu 3. Pociągi kursują co 10 minut w ciągu dnia, a podróż do centrum trwa około 15 minut.

  1. Autobus

Jeśli wolisz podróżować autobusem, linia 5C kursuje z lotniska do centrum miasta co 10-20 minut w ciągu dnia. Przystanek autobusowy znajduje się przed terminalami 2 i 3. Podróż autobusem trwa około 30-40 minut w zależności od ruchu na drogach.

  1. Taxi

Taksówki są dostępne przed terminalami 2 i 3. Podróż do centrum Kopenhagi taksówką trwa zwykle od 20 do 30 minut, w zależności od ruchu. Koszt takiej podróży może się różnić, jednak przeważnie wynosi około 250-350 DKK (około 35-50 EUR). Upewnij się, że taksówka posiada licencję oraz korzysta z taksometru.

  1. Wypożyczalnia samochodów

Jeśli preferujesz podróżować samochodem, na lotnisku znajdują się liczne wypożyczalnie samochodów. Pamiętaj jednak, że Kopenhaga to miasto przyjazne dla rowerzystów i pieszych, a parkowanie w centrum może być trudne i kosztowne.

Nocleg w Kopenhadze

Prawdopodobnie zdajecie sobie sprawę, że Kopenhaga jest jednym z najdroższych miast w Europie i ceny noclegów również nie należą do niskich. Osobiście nocowałem w Urban House Copenhagen by MEININGER. Hostel był czysty i położony w samym centrum. Osobiście polecam. Będę wdzięczny jeśli dokonacie rezerwacji hotelu (niezależnie czy będzie to ten który poleciłem, czy inny) poprzez link podany wyżej. Otrzymam dzięki temu małą prowizję, która pomoże mi utrzymać stronę internetową (prowizja nie ma wpływu na cenę, którą zapłacicie)