Home EuropaMacedonia Karta Skopska – bilety autobusowe

Karta Skopska – bilety autobusowe

by Piotr Lechman

Karta Skopska (СКОПСКА) to odpowiednik naszej karty miejskiej (bilet elektroniczny).

Karta dzieli się na dwa rodzaje:

  • spersalizowana
  • niespersalizowana

Kartę spersonalizowaną, zawierającą nasze zdjęcie oraz dane wyrobić mogą obywatele, uczniowie szkół podstawowych i średnich, studenci, oraz inne osoby spełniające warunki przewoźnika. Karta spersonalizowana umożliwia zakup biletów miesięcznych oraz dostęp do historii transakcji online.

W większości przypadków jako turyści zainteresowani będziecie jednak kartą niespersonalizowaną. Karta ta działa na zasadzie elektronicznej portmonetki – doładowujemy kartę wybraną kwotą, po czym kwotę tę możemy wykorzystać do zakupu biletów.

W odróżnieniu od Polski w Skopje nie ma możliwości zakupu biletu jednorazowego w formie papierowej. Jedyną możliwością zakupu biletów jest doładowanie karty Skopska. Minimalna kwota doładowania to 150 MKD.

Jak skasować bilet?
Wejście do autobusu znajduje się wyłącznie z przodu pojazdu. Przyu drzwiach znajduje się kasownik do któego należy zbliżyć naszą kartę. W przypadku gdy na karcie skończą się fundusze kasownik poinformuje o tym pasażera ostrzegawczym sygnałem dzwiękowym i wizualnym.

Płatność telefonem komórkowym
Osobom posiadającym numer telefonu w sieci Македонски Телеком (T-Mobile) umożliwiono zakup biletów przy pomocy telefonu komórkowego. wymagane jest do tego uruchomienie usługi MobiPay.

Gdzie kupić kartę?

Kartę możemy nabyć u kierowcy  bądź z jednym z punktów stacjonarnych dostępnych na poniższej mapce.

You may also like

Leave a Comment